Yaşlı Bakımı/Ev Hizmetlisi

Günümüz şartlarında yardıma ihtiyaç duyan en yakınlarımızı başka birisine güvenip bırakmak elbette zor bir karardır. İşte bu noktada sizlere deneyimli ve profesyonel hizmet sunan yabancı bakıcı ve ev hizmetlisi görevlilerini temin etmekteyiz. İşin sorumluluğunu ve disiplinini deneyimleriyle birlikte harmanlayan kişileri sizler için özenle seçip, bakıma ihtiyaç duyduğunuz kişi için sizler adına ülkemize yasal bir şekilde getirmekteyiz.

Yabancı personel temini ihtiyaçlarınız için profesyonel ekibimiz ile birlikte tüm süreç boyunca hizmet vermekteyiz.

EV HİZMETLERİNDE ÇALIŞACAK YABANCI PERSONELLER

Ülkemizde ev hizmetlerinde çalışacak veya çalıştırılmak istenen yabancıların yapacakları meslekler bazı kanunlar ile kısıtlanmıştır.

Evinizde bir yabancı uyruklu işçi çalıştırmak istiyorsanız bu şahsın, hanenizde sadece çocuk bakımı, yaşlı bakımı veya hasta bakımı işlerinde çalışmasına müsaade edilmektedir. Bununla beraber bakılacak hastanın bakım işlemleri yüksek fiziksel güç gerektirmedikçe ev hizmetlerinde çalışacak yabancı personellerin bayan olması gerekmektedir.

Başvuru işlemleri sırasında evinizde 15 yaşını geçmemiş bir çocuk, 60 yaş üstü bir yaşlı veya rahatsızlığı doktor raporu ile kanıtlanmış bir şahsın olması ve başvuru yapacak kişinin bakılacak şahsın 1. dereceden akrabası olma şartı aranmaktadır.

 

Yurtiçinden Çalışma Bakanlığı’na yapılacak, çalışma izni başvurusu esnasında personelin ikamet izni olması gerekmektedir. İkamet izinleri ülkemizde İl Emniyet Müdürlükleri ve yeni çıkan kanunlar doğrultusunda Göç İdarelerinden verilmektedir.

Başvuru şekilleri yurtiçi çalışma izni başvurusu ve yurtdışı çalışma izni başvurusu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Aradığınız Personel Türkiye’deyse:

Başvuru  Ankara’da bulunan Çalışma Bakanlığı Yabancıların Çalışma İzinleri Daire Başkanlığı’na yapılmaktadır. İlk olarak Bakanlığın resmi sitesinden personeliniz adına online başvuruyu tamamlamanız gerekmektedir. Online başvuruyu takip eden 6 gün içerisinde yabancı personel başvurusunda kullandığınız tüm belgeleri bir dosya haline getirerek bakanlığın yetkili birimlerine iletmeniz gerekmektedir.

 

Çalıştırmak Istediğiniz Kişi Kendi Ülkesindeyse:

İlk başvuru yabancı personelin uyruğunda bulunduğu ülkenin Türk Baş Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Buradan alacağınız referans numarası ile bakanlığın resmi web sitesinden almış bulunduğunuz referans numarasını kullanarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışından yapılan yabancı işçi çalışma izni başvurularında referans numarasının verildiği günü takip eden ilk 10 gün içerisinde başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Başvurunun tamamanmaması durumunda çalışma izni başvurunuz iptal olacak ve tekrar referans numarası almanız gerekecektir.

Detaylar için bize ulaşabilirsiniz…